Boty z pravé kůže - výhody a nevýhody.

V bludišti regálů v obchodě s obuví je někdy těžké se rozhodnout, jaké boty a z jakého materiálu si koupit. Pokud se nejedná o sportovní tenisky, tak nejčastěji se volí modely z kůže. Je všeobecně známo, že přírodní je nejlepší.

Nicméně, stejně jako naše kůže, tak i kožené botkykozačky vyžadují péči, nejen proto aby vypadaly atraktivně, ale také aby nám co nejdéle vydržely.

Výhody kožené (usňové) obuvi.

Teprve zpracováním surové kůže vznikne useň. Vzhledem k tom, že ve veřejném povědomí se usni říká kůže, budu nadále v textu uvádět useň jako kůži.
Boty vyrobené z přírodních materiálů mají řadu výhod, a většina lidí, kteří se pro tento nákup rozhodnou, si je tohoto náležitě vědoma. I přestože nákup kožených bot je nákladná investice, stojí za to se pro ni rozhodnout.

Bezpečnost - boty z pravé kůže neobsahují žádné chemické ani toxické látky, které však mohou být přítomny v botách z plastových materiálů. Jistě znáte ten silný až nepříjemný zápach, když otevřete krabici s botami od Vietnamských obchodníků a bohužel i v některých supermarketech.

Pohodlí a vzdušnost -  přírodní kůže je měkký a pružný materiál, který se snadno přizpůsobí tvaru nohou. Nohy se v kožených botách tolik nepotí a nezapáchají, protože boty "dýchají ".

Životnost a odolnost - když je o boty z kůže řádně postaráno, vydrží nám mnohokrát déle i při intenzivním používání. Ani výkyvy teplot na životnost nemají vliv. Plastové materiály hlavně v zimě praskají nebo se drolí.

Prestiž - ošetřovaná obuv z přírodní kůže vypadá vždy atraktivně a mnoho napoví o tom kdo je nosí.

Nevýhody.

Navzdory mnoha výhodám, zmíním i dvě menší nevýhody.

Vyšší cena - to je jen pocit při počáteční investici, uklidňující faktem je, že kožené boty vydrží několik let, nezřídka i 10 let.

Pravidelná péče - jestli mají vydržet zmíněných několik let, je třeba aby jste o ně pečovaly, jinak mohou časem ztratit svůj atraktivní vzhled.Další články:

Obuv Hulman
%%eshop_firma_url%%
SEO zajišťuje Studio Virtualis.

Dušan Hulman, Rubešova 15, 779 00 Olomouc
IČ: 603 09 717 DIČ: CZ6408191196 OBUV HULMAN - prodejna Olomouc Denisova 19, 772 00 Olomouc
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Nastavení cookies

Kozačky Carinii - Boty Kacper - Nízké kozačky - Letní kozačky - Boty Mustang - Dámská obuv
obuvhulman.cz