Jak pečovat o obuv + videonávody

Správně pečovat o obuv není nijak složité. Dalo by se říci, že existují stejná pravidla, která platí pro péči o lidskou kůži. To je důvod, proč kvalitní přípravky pro péči o obuv se často nazývají kosmetika na boty . Myjeme si tváře, osušíme, poté naneseme výživný krém a nakonec kosmetické přípravky, které nás chrání před škodlivými účinky .

Podobně probíhá péče o obuv ve třech etapách:

- Čištění

- Aplikace výživného krému vhodného pro daný typ kůže.

- Impregnace, která chrání obuv před nečistotami, prachem a vlhkosti.


1. čištění

Úplně první krok – odstraníme tzv. hrubý prach a nečistoty. Na to se nejlépe hodí  kartáč. U každého typu obuvi použijeme vhodný typ kartáčku (hladké velurové kůže, textilu nebo syntetické). Zvlášť opatrně je třeba zacházet s jemnými velurovými kůžemi nebo nubukem a velurem. Pro tuto kůži, je lepší použít speciální kartáč s pryží.

Nikdy nekartáčujte mokré boty! Dejte pozor aby byly zcela suché.

Pokud vaše boty mají skvrny, použijte speciální gumu. Dokonce i odolné skvrny lze jednoduše a bez námahy vyčistit.

Pokud se kartáčem nebo gumou  stále nepodařilo vyčistit boty – použijte speciální prostředky. Solitaire nabízí čisticí pěnu Combi Schaum pro jemné čištění a Shoe Clean přípravek, na základě citronového oleje pro intenzivní čištění.


2. pečující prostředky pomáhají usni udržet její pružnost, měkkost a vzhled.

To se vztahuje nejen na kůži. Moderní syntetické materiály používané pro obuvnické účely,také potřebují péči, aby vláknitá struktura zůstala beze změny a materiál neztrácel své vlastnosti.

Veškerý materiál, v průběhu času vysychá, kůže ztrácí elasticitu, vytváří se praskliny, vrásky, kůže ztrácí svůj přirozený lesk.

Aby se tomu zabránilo, je nutné používat na svršky příslušné výživné krémy nebo tekuté výrobky.

Více informací na internetových stránkách Solitaire.

Na závěr, hladká kůže se vyleští hadříkem a nubuky a velury se zdrsní kartáčekem.


3. impregnace chrání boty před UV zářením, špínou, prachem a vlhkostí.

Impregnační prostředky, Solitaire, nejen zůstavají na povrchu materiálu, ale také pronikají do materiálu. Tím je dosaženo tzv. efektu „Lotosového květu“. Kapičky vody sjedou bez zastavení po materiálu, a prach a nečistoty nedrží!

Kromě toho, jak tomu často bývá u obuvi při chůzi, že jedna bota se dotýká druhé a na botách zůstává černý pruh, tak se mnohem snadněji čistí se v případě, že boty byly dříve ošetřeny pomocí impregnačního činidla.

Několik obecných pravidel, které vám pomohou zachovat krásné boty a prodloužit jim život:

Kůže má schopnost absorbovat vlhkost. Vlhká kůže může zdeformovat obuv. Ujistěte se, že boty vždy dobře vysušíte. V žádném případě nesušte boty na topení, nebo u zdroje sálavého tepla – to může vést k popraskání kůže.

Obuv, stejně jako my si potřebuje odpočinout. Nenoste stejný pár každý den. V ideálním případě by si měly boty „odpočinout“ po dobu 24 hodin. Během této doby, se vlhkost vsáknutá do kůže odpaří. To nejen prodlužuje životnost boty, ale také zabraňuje „nezdravé“ vlhké klimě v botě, což přispívá ke vzniku plísňových a jiných infekcí. Ukazatelem toho, že máte příliš často jeden a tentýž pár, je změna barvy stélky. Pokud je tmavá – je čas dát boty „na odpočinek“, neměla čas se zbavit nahromaděné vlhkosti.

Pokud je to možné, používejte napínák pro boty. Novinový papír, který se často používá pro tento účel, nedrží správný tvar obuvi, a často, obuv deformuje. Navíc noviny obsahují škodlivé barviva, které mohou způsobit u citlivých jedinců vyvolat alergickou reakci.

Použijte speciální deodorant pro boty. Mají antibakteriální účinky a boty příjemně provoní.

Při vyzouvání bot, povolte tkaničky nebo přezky zabraňujete tím zbytečnému protahování boty.

 

JAK PEČOVAT O BOTY Z NUBUKOVÉ KŮŽE.

Obuv Hulman
%%eshop_firma_url%%
SEO zajišťuje Studio Virtualis.

Dušan Hulman, Rubešova 15, 779 00 Olomouc
IČ: 603 09 717 DIČ: CZ6408191196 OBUV HULMAN - prodejna Olomouc Denisova 19, 772 00 Olomouc
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Nastavení cookies

Kozačky Carinii - Boty Kacper - Nízké kozačky - Letní kozačky - Boty Mustang - Dámská obuv
obuvhulman.cz